7 tipp a sikeres tanévkezdéshez

Lassan elkezdődik egy új tanév, így gyermekeinknek ideje visszaszokniuk az év közbeni, iskolai rutinhoz. A nyári szünet gondtalansága után elkerülhetetlenül azon kapják majd magunkat, hogy keresik a megfelelő ritmust a tanszerek beszerzésétől kezdve az első iskolai követelményeken át a tanórán kívüli programokig. Hogy segíthessünk nekik elkerülni az iskolakezdés lehetséges buktatóit, mutatunk 7 tippet a sikeres tanévhez.

Jó előre szerezzük be a tanszereket

Minél előbb rendelkezésre állnak a következő iskolaév eszközei, annál könnyebb időben hozzájuk szokni a gyerekeknek. Ha már a tanévnyitó előtt pár nappal bekötjük együtt a könyveket, mindent felmatricázunk és még a tolltartót is összekészítjük, már gyerekjáték lesz összepakolni az iskolatáskát az első napra.

Forrás: Freepik

Alakítsunk ki pozitív rutinokat

Állítsunk fel a gyerkőcnek egy következetes napirendet, amely magában foglalja a legfontosabb dolgokat. Bőséges alvást, egészséges étkezést és a tanulásra szánt időt ugyanúgy, mint a szórakozás alkalmait. Egy kipihent és jól táplált kisiskolás garantáltan könnyebben veszi majd az akadályokat.

Dedikált hely a tanulásra

Jelöljünk ki otthon egy csendes és rendezett helyet, ahol gyermekünk megírhatja a házi feladatokat és olvasgathatja tankönyveit. Az se baj, ha ez nem a saját szobájában lesz, a lényeg egy kizárólag tanulásra használt íróasztal. A rendetlenségtől mentes tanulási tér fokozhatja a koncentrációt és a kreativitást.

Korlátozzuk a képernyő előtt töltött időt

Bár a technológiának megvannak a maga előnyei, biztosítsunk kiegyensúlyozott mindennapokat a képernyőidő korlátozásával. Különösen a lefekvés előtti egy-két óra kritikus, mivel könnyen kihathat az alvási szokásokra, ha ekkor még tévézik, vagy a tablettel, telefonnal játszik a gyermek. Ösztönözzük helyette a szabadtéri játékokra, a kreatív tevékenységekre és a családdal töltött minőségi időre.

Forrás: Freepik

Segítsünk megszeretni az olvasást

Talán a legjobb, amit a jövő generációjával tehetünk, ha megszeretetjük velük az olvasást, ez ugyanis minden tanulás alapja. Olvassunk együtt, családilag. Mutassunk példát a gyermekünknek, hogy lássa, mi is rendszeresen forgatjuk a könyveket!

Legyünk türelmesek

Minden új tanévhez számtalan új készség és tudás szükségeltetik. Az ezekhez való alkalmazkodás pedig időbe telhet. Legyünk türelmesek, és bátorítsuk a kisebbeket is, amíg beilleszkednek az új rutinokba és társaságokba. Mutassunk lelkesedést az eredmények iránt, kérdezzük meg a napjáról. Ismerjük el és ünnepeljük meg az elért sikereket, legyenek azok bármilyen nagyok vagy kicsik. Ez a bátorítás növelheti a gyerekek önbizalmát és a motiváltságát.

Sportolás és helyes táplálkozás

Ha biztosítjuk gyermekünk számára a fizikai aktivitás lehetőségét és friss, egészséges ételekkel kínáljuk, könnyen hozzájárulhatunk jobb tanulmányi teljesítményéhez. Ugyan az iskolai tornaórák biztosítottak, de minél többet mozog ezen felül a gyerkőcünk, annál jobb.

A családi rutinnal rengeteget segíthetünk egy gyereknek. A fent javasolt tevékenységek közül akár már egyetlen elem hozzáadásával is megkönnyíthetjük a tanévkezdést. Ezáltal pedig a lurkók a legtöbbet hozhatják ki iskolai tapasztalataikból, miközben egészségesek maradnak, és még jól is érzik magukat. Hiszen a végső célja éppen ez minden tanévnek, hogy mindvégig megmaradjanak gyereknek, de közben tanulni szerető fiatalokká váljanak.

Comments are closed.

Navigate