Hogyan csomagoljunk és kézbesítsünk apróhirdetésen értékesített tárgyakat?

Közeleg a karácsonyt megelőző adventi időszak, amely a legtöbbünknek az otthoni készülődés mellett az ajándékvásárlást is jelenti. Ez azonban évről évre egyre komolyabb anyagi terhet ró a családokra, így az apróhirdetések ismét virágkorukat élik. Egyfelől a kedvezményesebb áron történő vásárlások, másrészt az otthon feleslegessé vált dolgok értékesítése miatt. Amennyiben magunk is tervezünk eladni ezt-azt apróhirdetések útján, nem árt, ha tisztában vagyunk a helyes és biztonságos csomagolási és feladási teendőkkel. Karácsony előtt különösen népszerűek ugyanis az otthoni dekorációs tárgyak az apróhirdetésekben, ezért annak érdekében, hogy a törékeny vagy méretesebb áruk gyorsan és biztonságosan eljussanak a vevőhöz, összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.

A belső csomagolás fontossága

Ha egy érzékenyebb, nehezebben szállítható tárgyat adtunk el, és biztonságosan szeretnénk célba juttatni, stabil belső párnázásra van szükségünk. A buborékfóliából vagy erre a célra rendszeresített papír töltőanyagból készült belső csomagolással biztosíthatjuk a tárgy és a külső csomagolás közötti távolságot. Ezek az anyagok elnyelik a csomagot érő esetleges nyomást és ütéseket. Néha pedig további töltelékre van szükség, hogy odabent csökkentsük a tárgyak mozgásterét, és ne pattogjanak a doboz falához.

Ez a lépés azért is fontos, mert a szállítást végző vállalatok által nyújtott biztosítás nem terjed ki arra az esetre, ha a csomagolás külsőleg sértetlen, de a belső tartalom törött. Nem elég tehát kívülről ráírnunk vagy ragasztott matricával jelölnünk, hogy az áru “Törékeny”, ez ugyanis semmitől sem óvja meg az eladott tárgyat.

A megfelelő külső csomagolás

A biztonságos külső csomagolás méreténél igazodjunk a belső tartalomhoz. A következő képletet vegyük mindig alapul: a termék mérete plusz 5 cm elengedhetetlen a biztonságos külső csomagolás kiválasztásához. Egyszerűen hangzik, de egyes tárgyaknál nehéz pontos mérést végezni. A legjobb, ha először a megfelelő belső párnázást választjuk ki, majd ha már megvan a védő réteggel ellátott áru pontos külső mérete, kiválaszthatjuk a megfelelő dobozt. A doboz lezárásakor pedig a legjobb, ha csomagunkat legalább 5 cm széles ragasztószalaggal biztosítjuk.

Használjunk erős külső csomagolást, mely ideális esetben egy jó állapotú kartondoboz, esetleg több egymásba helyezett doboz – ha a termék súlya ezt indokolja. Papírzacskóba vagy újságpapírba semmiképp se csomagoljunk apróhirdetésben eladott tárgyakat. A legtöbb kézbesítő vállalat ugyanis önmagát is védi azzal, hogy csak teljesen lezárt és ép dobozokat vesznek át a feladóktól.

Rögzített címkével dolgozzunk

A címzett nevét és címét tartalmazó cetlit rögzítsük csomagunk legnagyobb, lapos oldalára. Nyomtassuk ki a címkét jó minőségben, és ragasszuk fel minőségi ragasztószalaggal úgy, hogy a küldeményt azonosító vonalkód is teljesen látható legyen. Amikor a futárnak átadjuk a csomagot, mindenképp ellenőrizzük, hogy a megfelelő csomagszámmal ellátott címke került a dobozra. Kerüljük a címke csomag széleinél vagy illesztéseinél való rögzítését, és mindenképp távolítsuk el a dobozról a régi címkéket a félreértések elkerülése érdekében.

Biztonságos küldés, szállítási extrák

A Jófogásnál különböző házhozszállítási opciók elérhetőek a csomag méretétől függően.

Ha a Foxpost szolgáltatását választod itt nézz körül a részletekért: https://foxpost.jofogas.hu/

Amennyiben a Háztól-Házig (GLS vagy HDT) szolgáltatásra lenne szükséged, itt böngészd át a csomagfeladási tudnivalókat: https://docs.jofogas.hu/haztol-hazig/

Továbbá olvasd el ezt a rövid összefoglalót a házhozszállítási szolgáltatásainkról, hogy tudd, hogy milyen lehetőségeid vannak vevőként, vagy eladóként a Jófogáson!

Attól függően, hogy mit küldünk, eltérő szolgáltatásokat is igénybe vehetünk. Nagy értékű tárgyaknál, például egy okostelefonnál vagy laptopnál érdemes csomagunkra szállítási biztosítást kötni, amely extra védelmet ad nekünk.

Comments are closed.

Navigate