Sokan megtapasztalhattuk már, hogy egy nagycsaládos utazás előtt az előkészületek könnyen kaotikussá válhatnak. Az egyik legstresszesebb dolog ugyanis a gyerekekkel való utazásban már maga a csomagolás. Van elég ruha? Van elég játék, amivel elszórakoztathatjuk őket? Nagy a kísértés, hogy mindent elpakoljunk, és minden eshetőségre felkészüljünk, de ez távolról sem legjobb megoldás! A kulcsszó a felkészültség, ezért összegyűjtöttünk néhány egyszerű tippet, amelyekkel kivédhetjük, hogy bármi rosszul süljön el.
Csomagolási listák
Először is ellenőrizzük a várható időjárást, és csomagoljunk ennek megfelelő ruhákat. A legegyszerűbb, ha a családban mindenki számára külön listát készítünk. Amikor elkezdünk csomagolni, kihúzhatjuk azokat a tételeket, amelyeket már bepakoltunk. Azokat a dolgokat, amelyeket az utolsó pillanatban kell becsomagolnunk, például a gyerekek kedvenc takaróját vagy rágcsálnivalóját, jelöljük meg külön. Egy ilyen lista akkor is segít majd, amikor hazafelé csomagolunk, hogy ne hagyjunk hátra semmit.
Csomagoljunk egymáshoz is
Az idei kaotikus repülőtéri viszonyokból kiindulva előfordulhat, hogy egyikünk bőröndje nem a célállomáson köt ki. A keresztbe csomagolás egy kicsit biztonságosabbá teheti a dolgot, hiszen ennek köszönhetően senki nem marad majd ruha nélkül. Tegyünk minden családtagnak egy-egy készlet tiszta ruhát valaki más bőröndjébe is.
Tekerj, ne hajtogass
Az utazási szakértők azt tanácsolják, inkább tekerjük össze a ruháinkat, hogy helytakarékosak legyünk. A szorosan felgöngyölt ruhák kevesebb helyet foglalnak el a bőröndbe, mint az összehajtogatottak. További bónusz, hogy ezzel a módszerrel megakadályozhatjuk a ruháink összegyűrődését is.
Minden rekesznek szerepe van
Pakolásnál minden helyet ki kell használnunk, ami a bőröndünkben van. Kis felsőket, alsóneműket, zoknikat, egyéb apróságokat betömhetünk például a cipőnkbe, hogy minden lehetséges helyet kitöltsünk a poggyászban.
Figyeljünk a zsinórokra
A technika ma már életünk nélkülözhetetlen része. Számtalan töltő, fülhallgatók, és még ki tudja hány zsinór utazik velünk minden nyaralásra. A megérkezés után egy rendezetlen, összegubancolódott zsinórhalmaznál nincs is bosszantóbb. Ennek elkerülésére tegyük mindegyiket külön zacskóba, ha pedig nem tudjuk megjegyezni, melyik mire való, címkézzük fel őket.
Gondoljunk előre a hazaérkezés pillanatára is
Rendetlen házba hazatérni rettenetesen kellemetlen módja a nyaralás befejezésének! Ha még az elindulás előtt gyorsan összepakolunk otthon és így érkezünk haza egy tiszta lakásba, akár 30 percen belül visszatérhetünk a normális kerékvágásba egy gyors kipakolás után. Az utazásra való előkészületek után tehát szánjunk időt a rendrakásra is, hogy kellemes legyen a hazaérkezés.
Kézipoggyász szabályok, ha repülővel utazunk
A reptéri előírások szerint csak 100 milliliteres, vagy annál kisebb térfogatú palackokban vihetünk magunkkal folyadékot. Ráadásul ezeket egy átlátszó, műanyag, cipzáras zacskóba kell zárnunk a legtöbb nemzetközi járaton. Ezért inkább a feladott poggyászba pakoljunk folyadékokat, de gyógyszereket, csecsemőtápszereket, valamint anyatejet be kell jelenteni, és felvihetjük a fedélzetre. Ugyanígy egyes tárgyakat a kézipoggyász mellett is magunkkal vihetünk a repülőre. Ilyenek az esernyők, mankók, összecsukható kézi kerekesszékek és babakocsik.
Nem is olyan bonyolult dolgok, ugye? Mégis, ezzel a néhány egyszerű praktikával garantáltan kellemesebb élmény lesz a pakolás, és gondtalanabb az utazás. Arról már nem is beszélve, hogy a frissítő nyaralás után sem szakad a nyakunkba az itthon hagyott rumli, ha felkészülten állunk a családi nyaralás előkészületeihez.
Comments are closed.