Végre itt a melegebb idő, ami a szabadtéri mozgás szerelmeseinek különösen kedvez. Ha mindig is szeretted az adrenalint és a friss levegőt, akkor íme néhány pénztárcakímélőbb extrém sport, amibe bátran belevághatsz. Az pedig csak a hab a tortán, hogy a legtöbbhöz szükséges ruházatot és eszközöket a Jófogáson keresztül is be tudod szerezni.
1. Gördeszkázás
A gördeszkázás a hatvanas évek amerikai szörföseinek nagy találmánya volt, akik a tenger habjain kívül is szerettek volna hódolni kedvenc mozgásformájuknak. Ez az extrém sport pedig azóta sem ment ki a divatból: a 2000-es évek nagy deszkás arcai után még ma is számos fiatal népesíti be a közterek egyre jobban felszerelt gördeszkapályáit. A trükkök elsajátítása rendkívül sok gyakorlást igényel, de a szabad levegőn végzett testmozgáson túl a sportág mellett szól az azt övező, összetartó közösség is. Arról nem is beszélve, hogy a gördeszka a mai napig a városi közlekedés egyik legmenőbb eszköze.
Mit szerezz be hozzá?
- A tudásszintednek és méreteidnek leginkább megfelelő gördeszkát
- Térd-, könyök– és csuklóvédőt
- Fejvédőt vagy sisakot
2. BMX
A köztéri sportpályák másik „visszatérő vendége” a BMX. A jellemzően 20″-os kerékkel ellátott, biciklivel űzött sportág szintén a hatvanas években alakult ki, méghozzá azon fiatalok körében, akik a motokrosszt nem engedhették meg maguknak, ám a két keréken történő adrenalinhajsza nagyon is vonzotta őket. A BMX mára már több ágazattal bíró extrém sporttá nőtte ki magát, a 2008-as pekingi olimpián pedig már önálló sportágként debütált. Ha szívesen betekintenél a városi extrém pályák világába, de sem a gördeszkázás, sem a BMX nem vonz, bátran nézz körül a görkorcsolyák és a rollerek kínálatában is!
Mit szerezz be hozzá?
- A méreteidnek és céljaidnak leginkább megfelelő BMX biciklit
- Védőfelszerelést
- Bukósisakot
3. Terepbiciklizés
Vonz a két keréken száguldás, élvezed a kardióedzéseket, és még a természetet is imádod? Akkor lehet, hogy a terepbiciklizést épp neked találták ki! Az extrém sport számos fokozatot és irányzatot rejt magában, így az aszfaltos utakról épp csak kimerészkedő kezdők és a kihívásokat kedvelő kemény sportemberek is megtalálhatják a nekik megfelelő útvonalakat. A gravel ride, vagyis a klasszikus túrakerékpározás például egy trekking kerékpárral is bevállalható, míg a keskenyebb, meredekebb erdei ösvényekre már mountain bike ajánlott. Az egyik legextrémebb ágazatnak tekintett, meredek lejtőkön leereszkedő downhillhez viszont tényleg egy speciális bicikli, és némi előképzettség, edzői segítség is szükséges!
Mit szerezz be hozzá?
- A szintednek és a terepnek megfelelő biciklit
- Bukósisakot
- Technikai ruházatot
- Kulacsot
- Karra rögzíthető telefontartót
4. Sziklamászás
A beltéri termekben eltöltött hosszú órák után itt az idő kiszabadulni, és a friss levegőn is tesztelni a mászótudásodat! Az egész testet átmozgató extrém sport legnépszerűbb, kezdőknek is ajánlott ágazata a biztosítást nem igénylő boulderezés, amit kisebb magasságokban, vastag szivacspárnák segítségével űznek. A hivatalosan „nehézségi mászásnak” nevezett ágazatot viszont már biztosítópartner, kötelek és karabinerek segítségével végzik. A testi-lelki felfrissülésen túl a sziklamászásnak nagy előnye a befogadó és nyitott közösség is, akiknek köszönhetően akár bérelhetsz, vagy kölcsön is kérhetsz felszerelést, mielőtt hatalmas költségekbe vernéd magad. Ha viszont tetszik ez az extrém sport, és a szabadban is szívesen űznéd, persze nem árt néhány eszközt bevásárolnod!
Mit szerezz be hozzá?
Comments are closed.